SEMINARIA

7.11.2015 ZAMEK UJAZDOWSKI WARSZAWA

10:30 – 11:30
Kobiecy Pierwiastek Enologii
prowadzenie: Monika Bielka-Vescovi, Stowarzyszenie Kobiety i Wino

Wielkie Wina wyprodukowaną kobiecą ręką, wielkie Kobiety, które zmieniły oblicze winiarskiego świata. Nie tylko dla kobiet!

ZAREJESTRUJ SIĘ

11:00 - 12:30
POLSKIE WINO – BĘDZIESZ NA TAK!
prowadzenie: Mariusz Kapczyński, szef e-kuriera Vinisfera.pl

Zapraszamy na degustację win od pięciu czołowych polskich winiarni: Pałacu Mierzęcin i Winnicy Miłosz z Lubuskiego, Winnicy Płochockich z Sandomierskiego, Winnicy Wzgórz Trzebnickich z Dolnego Śląska oraz Winnicy Turnau z Pomorza Zachodniego. Projekty różnią się od siebie skalą i filozofią, łączy je profesjonalne podejście do produkcji i jakość samych win.
Spróbujcie najlepszych polskich win! Degustację poprowadzi Mariusz Kapczyński, szef e-kuriera Vinisfera.pl i autor rubryki o Polsce w Magazynie Wino.
fot. Andrzej Wojnar ZAREJESTRUJ SIĘ

12:30 – 14:30
Wina medalowe Grand Prix 2015
prowadzenie: Ewa Wieleżyńska

Ewa Wieleżyńska jak co roku zdegustuje z Państwem i omówi wszystkie wina nagrodzone medalami Grand Prix. Trzydzieści najlepszych win polskiego rynku - wytrawnych, słodkich, musujących we wszystkich istniejących kolorach. Listy win, z oczywistych względów, nie możemy opublikować do dnia rozdania nagród, czyli 6.11.
To seminarium to jedyny taki dzień w roku, kiedy można spróbować 30 najlepszych win z kilku tysięcy degustowanych przez redakcję od ubiegłorocznej Gali Grand Prix.
Zapraszamy, tylko 40 miejsc!

KUP BILET (MIŁOŚNIK WINA) ZAREJESTRUJ SIĘ (BRANŻA I MEDIA)

13:30 – 15:00
Oblicza Kalifornii
prowadzenie: Tomasz Prange Barczyński i Paul Moleman

Kalifornia jest czwartym najważniejszym producentem wina na świecie. Mimo to wiemy o niej stanowczo zbyt mało. W czasie tegorocznego Grand Prix winiarze ze Słonecznego Stanu są naszymi gośćmi specjalnymi. Z tej okazji zapraszamy Państwa na seminarium poświęcone winiarskiej Kalifornii, w czasie którego zdegustujemy wina od legendarnych producentów, m.in. Ridge, Duckhorn czy Robert Mondavi i wielu innych.

ZAREJESTRUJ SIĘ

15:30 – 17:00
Seminarium producenta Roku Magazynu Wino
prowadzenie: przedstawiciel producenta oraz Tomasz Prange-Barczyński ZAREJESTRUJ SIĘ

16:00 – 17:30
Różne oblicza sherry
prowadzenie: Andrzej Daszkiewicz

Z okazji trwającego w dniach 2-8 listopada Międzynarodowego Tygodnia Sherry zapraszamy na specjalne seminarium poświęcone różnym stylom i wcieleniom jednego z najstarszych istniejących do dziś typów wina. Zgromadziliśmy dla Państwa najlepsze dostępne dziś w Polsce butelki sherry! O sherry opowie jej wielki miłośnik, red. Andrzej Daszkiewicz.

ZAREJESTRUJ SIĘ